Berkay AKTAŞ

İstanbul Kadıköy Metropolist Müzik Eğitim Stüdyoları

Elektro Gitar Dersi - Berkay AKTAŞ

1981 yılında Çanakkale’de doğan müzisyen-eğitmen, ilk- orta ve lise eğitimini burada tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nü kazanarak klasik gitar çalışmalarına Yrd.Doç.Dr.Melih Güzel ,Armoni-teori çalışmalarına da Doç.Dr. Özcan Özbek ile burada devam etmiştir. Oda Müziği Orkestrası ile Marmara Guitar Quartet olarak çeşitli konserlerde yer almıştır. Aynı zamanda Gitar Sanatçısı Arif Deniztoker ile Elektrik Gitarda İleri Teknikler ve solo gitar repertuvarı adına çeşitli çalışmalarda bulunmuştur.

Aktif sahne hayatında yurtiçi ve yurtdışı birçok sanatçı ile konserler veren gitarist, çeşitli projelerde halen görev almaktadır.

Müzik eğitiminde modern ve yaratıcı öğrenciler yetiştirmeyi kendine ilke edinen Aktaş, dünyaca ünlü çeşitli sanatçı ve gitaristlerin(Frank Gambale ,Scott Henderson…) workshop ve seminerlerinden elde ettiği ilerici yaklaşımlarını derslerinde uygulamaktadır.

Yaklaşık 10 yıldan beri her yaş grubundan çok sayıda klasik ve elektrik gitar öğrencisi ile çalışma fırsatı bulan müzisyen-eğitmen, derslerinde kullandığı çok çeşitli kitaplar ve müzik teknolojileri (yapılan çalışmaların ses kayıtları) ile öğrencilerinin beklentilerine üst düzey cevap vererek, onları derse motive edebilmeyi ve ilgili davranmalarını başarabilmiştir. Royal, LCM gibi uluslararası sertifika programlarına Grade 8 dahil birçok öğrenci ve teori sınıfları hazırlamıştır.